Przeciętne Zarobki w Anglii Do Uzyskania Pożyczki

Kredyt hipoteczny to coś, z czego korzystają w większości młode. Zawsze przychodzi ten czas, kiedy decydujemy się zamieszkać na własną rękę. Czasami wynajmuje się mieszkania lub pokoje. Jednak myśli się o swoim mieszkaniu przyszłościowy, to lepszy może okazać się jego zakup z pomocą kredytu hipotecznego. Pozostaje jednak sporo kwestii i warunków, które trzeba spełnić przed otrzymaniem kredytu Aerheads pożyczki bez baz. Warto wiedzieć, jakie zarobki będą konieczne na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt.

Można pomyśleć, że czasem bardziej opłaca się wynajmować mieszkanie. Jednak w takiej sytuacji jesteśmy zależni od właściciela i musimy robić wszystko, tak jak nam nakazuje. W tym aspekcie własne mieszkanie zawsze będzie górą. Nie zawsze jednak możemy pozwolić sobie na spłacanie rat kredytu. Wszystko zależy od tego, ile zarabiamy.

Na samym początku trzeba zaznaczyć, że kredyt hipoteczny to nie jedyna forma pożyczania pieniędzy od banku. Zawsze można ubiegać się o kredyt gotówkowy, który znacznie łatwiej uzyskać. Jednak jeśli chodzi o zakup mieszkania, to hipoteka jest o wiele bardziej opłacalna. Taki kredyt niesie ze sobą o wiele niższe koszty. Jego uzyskanie jest za to całkiem utrudnione.

Jeśli chcemy zobrazować, ile trzeba wydać na mieszkanie, można zrobić to prostym przykładem. Jeśli zarobilibyśmy około 2700 zł, to cała pensja wystarczy na zakup 1m mieszkania w dużym mieście. Oczywiście wszystko zależy od mieszkania, a raczej od jego położenia. Mniejsza miejscowość to mniejsze koszty. Jako ciekawostkę powiedzmy, że podana w przykładzie pensja nie starczy na 1m własnego lokum w stolicy.

Podstawowe informacje, które każdego interesują, to przede wszystkim, jakie zarobki muszą osiągać, aby pozwolić sobie na komfortowe spłaty kredytu hipotecznego. Najłatwiej raty na angielski indywidualnie przedstawić na konkretnym przykładzie. Przyjęliśmy więc wynagrodzenie pracownika, który działa w zakresie przedsiębiorstw. Jego zarobki oscylują między 3500 a 4000 zł na rękę.

Takie kwoty z pewnością pozwolą nam na uzyskanie kredytu. Rata kredytu powinna w ich przypadku być ustawiona na około 1800 zł. Dotyczy ona spłaty kredytu za mieszkanie położone w większym mieście. Okres kredytowania to 30 lat, a kredytobiorca musiał pokryć na samym początku kwotę zaliczki, czyli około 20% wartości mieszkania.

Można więc stwierdzić, że osoba utrzymująca tylko siebie, może sobie pozwolić na kredyt hipoteczny, ale musi zarabiać przynajmniej średnią krajową. Jeśli chodzi o najniższą krajową, to możemy raczej pożegnać się z myślą o własnym mieszkaniu. Praktycznie cała pensja musiałby pokryć wtedy koszt jednej raty. NIe jest to wykonalne ani opłacalne. Lepiej w takim wypadku wynajmować kawalerkę.