Głównym celem Stowarzyszenia „Przystanek Folwarczna” jest walka o rozwiązania komunikacyjne, które mają na celu ułatwienie obywatelom Poznania i jego okolic poruszania się po mieście bez użycia auta.

Wspomóż naszą działalność! Nie bądź bierny! Sprawa dotyczy również Ciebie!

O co walczymy?

Szanowni Mieszkańcy naszego miasta!

Widok z lotu ptaka na pętlę Franowo
Widok z lotu ptaka na pętlę Franowo
  • Połączenie z pętlą na Franowie.
  • Efektywniejsze planowanie linii autobusowych w rejonie Rataj – np. przedłużenie linii autobusowej do Term Maltańskich z uwzględnieniem nieodległych szpitali,CH M1 oraz mieszkańców pobliskich osiedli (Rataj, Kobylepola, Antoninka).
  • Możliwość powstania szlaku dróg rowerowych do doliny Cybiny i dalej do Antoninka.
ulica Folwarczna planowany przebieg drogi
Ulica Folwarczna - planowany przebieg
drogi

Powyższa koncepcja została skonsultowana z takimi ekspertami w dziedzinie transportu miejskiego, jak: dr inż. Jeremi Rychlewski czy pierwszy dyrektor ZTM Zbigniew Rusak. Doktor inż. J. Rychlewski w swojej opinii stwierdził wręcz, że „rozbudowa ulicy Folwarcznej jest konieczna ze względu na wykluczenie mieszkańców pobliskich osiedli z życia miasta.”

Stoimy na stanowisku, iż remont ulicy Folwarcznej będzie służył nie tylko okolicznym mieszkańcom, lecz przede wszystkim przyczyni się do efektywnego wykorzystania trasy tramwajowej na Franowo – w szczególności pętli tramwajowo-autobusowej.

Stowarzyszenie Mieszkańców