Zielony Poznań

Opublikowano: 17.05.2015

Rozpoczęła się 22 edycja Konkursu "Zielony Poznań".

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się pochwalić swoimi osiągnięciami w zakresie ogrodnictwa i planowania terenów zielonych na naszym osiedlu. Prosimy też znajomych, sąsiadów i rodziny osób, które spełniają się, siejąc sadząc i pielęgnując uprawy na balkonie, zieleńcu osiedlowym, przykościelnym, szkolnym czy firmowym, ogródku przydomowym, na nowym pasie zieleni - założonym jesienią poprzedniego roku lub wiosną 2015 r. (pas drogowy, pas zieleni przed blokiem czy w osiedlu) do przekonywania nieśmiałych ogrodników, aby zgłosili swój akces w tym konkursie.

Wiem jak trudno mierzyć się z naturą i jej dziełami, szczególnie w tak  zielonym osiedlu jak nasze. Przez wiele lat spacerując ulicami Kobylca, Zielińca czy Antoninka podziwiałam wkład pracy mieszkańców w upiększanie swoich okolic.

Większość z ogrodów uprawiana jest przez ludzi, którzy planują swoje ogrodnicze wizje intuicyjnie i stosując wiedzę poradnikową. Nasi sąsiedzi z roku na rok nabierają doświadczenia a ich praca budzi podziw. Zwiększyła się też dostępność wymarzonych roślin i sprzętu ogrodniczego. W spełnianiu wizji ogrodów marzeń  pomagają niektórym właścicielom  wyspecjalizowane firmy, ale to ich nie dyskwalifikuje z udziału w rywalizacji.

To wszystko sprzyja Konkursowi "Zielony Poznań", którego celem jest upiększanie naszego miejsca na ziemi i popularyzacja ogrodnictwa.

Działkowców z terenów ROD prosimy o zgłaszanie swoich kompozycji ogrodowych do zarządów tych gremiów, gdzie utworzono osobne komisje. Zachęcamy do wypełniania zgłoszeń i ich wysyłania ( w załączeniu regulamin udziału w konkursie, karta zgłoszeń i adresy, gdzie można je przesyłać).

Dla uczestników przeznaczono przydatne nagrody, szczególnie cenne dla laureatów pierwszych 3 miejsc w każdej z 5 kategorii. W pierwszym etapie ufundowała je RO a w drugim i trzecim Miasto Poznań i sponsorzy.

Regulamin konkursu: link

Karta zgłoszenia: link

Hanna Grobelna - radna RO Antoninek-Zieliniec-Kobylepole,
przewodnicząca Komisji Konkursu "Zielony Poznań"

Wróc do listy