Żelazna "Japa" - Królowa Poznańskich chodników!

Opublikowano: 28.04.2014

Rokrocznie w okresie wiosennym Gazeta Wyborcza ogłasza konkurs na najgorszy chodnik w naszym mieście. W edycji tegorocznej postanowiliśmy zgłosić chodniki z Ulicy Żelaznej.

Mieszkańcy od dawna wnioskują o remont drogi wraz z chodnikami. Prośby, petycje, wnioski kierowane do ZDM-u lub trochę bliżej do Rady Osiedla, pozostają bez echa. Co cztery lata słyszymy tę samą lub zbliżona melodię, a brzmi on mniej więcej tak: "Wysłano pismo do..., obiecano wpisać..., będzie wpisane w plan" lub "nie figuruje w planie na najbliższe lata"! (obecnie też wysłano do ZDM-u i odpisano,że... j/w.)

To tak trochę jak powiedzenie w stylu: obiecanki cacanki, a głupiemu... radość! Ale czemu tym głupim mają być mieszkańcy z tego zakątka naszego miasta? "Karaoke", tak nazwać należy tę "śpiewkę", już trochę za długo trwa i znudzić może nawet najbardziej "podchmielonego klienta nadmorskiej tawerny"! Postanowiliśmy więc działać.

Uwieczniliśmy znane nam widoki na fotografiach i wysłaliśmy redakcji dziennika.

W szranki stanęliśmy z piętnastoma innymi „zawodnikami”. Nadesłane zdjęcia w dniach 13-14.04.2014 brały udział w głosowaniu na stronie internetowej Gazety Wyborczej. Okazało się, że na nas głosowała ponad połowa uczestników (52%) plebiscytu - Żelazna okazała się bezkonkurencyjna! Daleko za nami z 20% poparciem uplasował się chodnik ze Śródmieścia.

Czy to powód do dumy czy raczej wstydu? Odpowiedzcie sobie sami!

Mam nadzieję i głęboko w to wierzę, że fałszujące "Karaoke" nie dosięgnie naszych uszu a tym razem zamieni się w skocznego "oberka".

Krzysztof Bartosiak

Ps . Z ostatniego numeru ,,Cybiny” dowiadujemy się o... "Wytypowaniu do remontu chodników na ul. Żelaznej oraz remontu samej ulicy w 2015" (po wyborach samorządowych). Tylko nasz Pan Radny zdaje się "zapominać" o fakcie uruchomienia wykupu lokali na w/w ulicy i chodniki staną się częścią tzw. "wspólnot mieszkaniowych", których obowiązkiem będzie dbałość również o chodniki! Czy wtedy Rada Osiedla wyasygnuje środki na naprawę chodników?

photo description
photo description
photo description
photo description

 

Wróc do listy