Wybory samorządowe 2014

Opublikowano: 09.10.2014

http://przystanekfolwarczna.pl/uploads/images/artykuly/przystane%202.jpg

Drodzy mieszkańcy!

Jak ważna jest troska o swój byt wszyscy doskonale wiemy, ale pewność dnia jutrzejszego w dużym stopniu zależy od nas samych.

Wybór ludzi, lub - jeśli ktoś woli, dobór - będzie miał wpływ nasz los przez najbliższe cztery lata.

Są wśród nas tacy, którzy twierdzą, że nie warto głosować bo i tak to nic nie zmieni. Jeśli posłuchamy ich, zostaniemy w swoich domach, pewnie to oni będą mieli rację! 

Dlaczego mamy im tę rację przyznawać? Zróbmy na przekór i pójdźmy do urn, a wtedy to my zmienimy rzeczywistość!

Tyle tytułem wstępu.

W ostatnim czasie, na naszych oczach zawiązała się grupa ludzi, których celem działania stała się zmiana otaczającej nas rzeczywistości. Rzeczywistości, która dla nas jawi się jako pasmo urzędniczych pomyłek i arogancji. Ludzie ci postanowili stawić czoła licznym niesprawiedliwościom, dotykającym nas w życiu codziennym. Zawiązali wpierw grupę inicjatywna, a od niedawna działają jako stowarzyszenie "Przystanek Folwarczna". Mogą poszczycić się sporymi, jak na tak krótki okres działania, sukcesami. Pierwszą w dziejach naszego miasta Uchwałą Obywatelską, wywalczeniem przedłużenia linii autobusowej nr 52 do Darzyboru, współudział w doprowadzeniu linii autobusowej do Term Maltańskich, wymuszenie remontu chodników na ul. Żelaznej, czy akcja "Przystanek jak malowany", której głównym celem stała się edukacja młodzieży w zakresie walki z wandalizmem.

Ludzie ci byli wielokrotnie wyróżniani przez media (dwukrotnie "Biała Pyrą" tygodnia oraz także dwukrotnie nominacją do "Białej Pyry Roku" Gazety Wyborczej. Lider tejże grupy zajął czołowe miejsce w plebiscycie na "Patriotycznie zakręconych" Głosu Wielkopolskiego i Echa Miasta. Na akcji "Przystanek jak malowany" wzorują się inne miasta w Polsce!

Ludzie ci postanowili teraz zmieniać miasto. Wraz z licznymi stowarzyszeniami z naszego miasta zawiązali koalicję. Pełna nazwa to:

Komitet Wyborczy Wyborców Koalicja Prawo do Miasta

Twój los w twoich rękach - oddaj swój głos na swoich ludzi!

http://wtkplay.pl/video-id-13721-komitet_prawo_do_miasta_przedstawil_kandydatow_do_rady_miasta_poznania

Wróc do listy