Wybory do rad osiedli

Opublikowano: 23.01.2015

Drodzy mieszkańcy naszej dzielnicy!

Zgodnie z Zarządzeniem NR 13/2015/P Prezydenta Miasta Poznania z dn.12 stycznia 2015, w dniu 22 marca 2015 roku odbędą się, jakże dla nas ważne, wybory do Rady Osiedla.

Załączamy dokument określający terminarz wyborczy: 
terminarz wyborczy.doc

Od nas tylko zależy czy pragniemy zmian, czy też jest nam obojętnie, kto i w jaki sposób będzie opiniował przydział środków na inwestycje w naszej dzielnicy. Jeśli pragniemy rozwoju to przekonajmy sąsiadów, abyście wspólnie udali się do lokali wyborczych. Nie pozwólcie by wasz udział był tylko symboliczny (przed czterema laty wynosił zaledwie 13% - które to zadecydowało za pozostałe 87%)!

A teraz, o co chodzi w tych wyborach:

Wybieramy co cztery lata radnych do rad jednostek pomocniczych naszego miasta - osiedla. W naszym osiedlu A-Z-K (Antoninek-Zieliniec-Kobylepole) wyznaczono jeden okręg wyborczy obejmujący swym zasięgiem:

  • Zieliniec
  • Antoninek (Dolny i Górny)
  • Darzybór
  • Kobylepole (os. Przemysława, ul. Żelazna, PTBS Folwarczna)

Mapę naszego okręgu można pobrać tutaj:
Granice RO Antoninek.pdf

Z kolei projekt statutu naszego osiedla znajduje się tutaj:
http://www.poznan.pl/mim/public/osiedla/attachments.html?co=show&instance=1017&parent=65656&lang=pl&id=161517

Obwody wyborcze będą czynne w dwóch lokalach, tj.:

  • Gimnazjum nr 22 przy ul. Leszka 42, dla głosujących z Antoninka i Zielińca,
  • Szkoła Podstawowa nr 55 przy ul. Szpaków 1, dla głosujących z Darzyboru, Kobylepola, os.
    Przemysława, Folwarcznej, Żelaznej i Stalowej.

Wybieramy łącznie 15 radnych. Gwoli ścisłości: mamy prawo oddać swój głos łącznie na 15 kandydatów (skreślamy 15 nazwisk!) znajdujących się na jednej liście, zawierającej alfabetyczny spis wszystkich startujących do Rady Osiedla.

Zasady ordynacji można pobrać ze strony miasta Poznania:
http://www.poznan.pl/mim/public/osiedla/attachments.html?co=show&instance=1017&parent=65730&lang=pl&id=161796

My ze swej strony przybliżymy wam sylwetki "naszych" kandydatów i jeszcze raz apelujemy o liczny udział w tych wyborach.

Postanowiliśmy wystawić do tych wyborów osoby zaangażowane, chętne do działania i pragnące zmienić nasze osiedle. Owi kandydaci sprawdzili się już nie jeden raz w różnych akcjach prowadzonych nie tylko na terenie naszego miasta. A na początek przedstawiamy wam kilku z nich!

Ludzie ci na pewno nie spoczną na laurach, lecz swym zapałem zamierzają zarazić pozostałych.

Krzysztof Bartosiak

Wróc do listy