Wybory - podsumowanie

Opublikowano: 22.11.2014

Drodzy !

Pragniemy podziękować tym, którzy oddali na nas swój głos w wyborach do Rady Miasta. Dziękujemy również osobom, które nie głosowały na nas za to, że spełniły swój obywatelski obowiązek i poszły na wybory. Decyzja o starcie zapadła właściwie w ostatniej chwili. Zawiązał się Komitet społeczny złożony z ludzi co dzień działających na osiedlach i w stowarzyszeniach, nie związanych z żadna partią polityczną, słowem - SPOŁECZNICY!

Koalicja Prawo do Miasta, bo taką nazwę nosił nasz komitet wyborczy, wystawiła kandydatów do Rady Miasta we wszystkich 7 okręgach, czyli łącznie 74 osoby.

Fundusze nasze prezentowały się nader skromnie (ok. 22 tys. złotych na cały komitet), pochodziły z wkładów własnych oraz wpłat darczyńców, którym przy tej okazji dziękujemy! Daje to średnio ok. 230 zł na osobę. I z takimi środkami udało nam się zebrać poparcie 7,7% mieszkańców naszego miasta! I wprowadzić do rady swego przedstawiciela. Jest to historyczna chwila. Nigdy do tej pory w Radzie Miasta Poznania nie zasiadał przedstawiciel Społeczników (4 lata temu blisko byli MY-Poznaniacy).

Lecz wróćmy do naszego fyrtla.

Najwięcej głosów z listy KWW KPdM w naszym okręgu zdobył Krzysztof Bartosiak. Oddaliście na niego 820 głosów ,które co prawda nie spowodowały wejścia do Rady Miasta ale pokazały, że macie już dość "starych porządków" i oczekujecie zmian!

Jako lista uzyskaliśmy łącznie 1669 głosów w całym 4 okręgu (wyprzedziliśmy 2 komitety). Wyniki można poznać tutaj: www.poznan.pl./min/wyborysamorzadowe2014/wyniki-wybow,p,28316,28331.html

 

Teraz przed nami wybory do Rady Osiedla, które są zaplanowane na 23 marca 2015. Apelujemy do was o liczny udział w tym wydarzeniu. Dokonujemy wyboru tych, którzy bezpośrednio decydują o inwestycjach w naszym rejonie i mają wpływ na sprawy z naszego otoczenia.

Na łamach czasopisma "MY" (dostępne w punktach handlowych) począwszy od stycznia postaramy się wam przedstawić i zaproponować, lub jak kto woli, wypromować naszych kandydatów. Opiszemy też tryb i zasady głosowania!

A tak na marginesie, obecnie naszymi radnym w okręgu 4 zostali:

  • Monika Danelska
  • Joanna Frankiewicz
  • Beata Urbańska
  • Michał Grześ
  • Adam Pawlik
  • Marek Sternalski

A nade wszystko do naszej dyspozycji jest radny Tomasz Wierzbicki z Koalicji Prawo do Miasta!

(kontakt przez e-mail: przystanek.folwarczna@wp.pl)

Wróc do listy