To od Ciebie zależy komunikacja nocna w naszym rejonie!

Opublikowano: 13.03.2013

W dniu 1 marca zmianie uległa sieć połączeń autobusowych komunikacji nocnej w naszym rejonie.

Dzięki tym zmianom mamy wreszcie możliwość powrotu do naszych domów w godzinach nocnych. Dotychczas autobus linii 245 kursował co godzinę z przerwą między godzinami 0.00 a 3.00. Od północy brakowało więc połączenia z innymi liniami, które umożliwiałoby przesiadkę i dotarcie do miasta lub powrót na nasze osiedle.

Na skutek naszych licznych interwencji, Zarząd Transportu Miejskiego przychylnym okiem spojrzał na tę sytuację i od początku marca, a więc od wprowadzenia nowego rozkładu jazdy, mamy już kilka takich połączeń!

Nie jest to jednak bezpośrednia komunikacja z centrum miasta, ale umożliwia nam – poprzez przesiadkę – dotarcie do Ronda Kaponiera.

Jak my, mieszkańcy, możemy korzystać z komunikacji nocnej?

1. Wracamy z centrum Poznania:

  • Jedziemy linią autobusową 238 (z Ronda Kaponiera). Dojeżdżamy do przystanku „Orła Białego 2”, tam czekamy ok.10 min i przesiadamy się w autobus linii 245, który dowiezie nas bezpiecznie do domu.
  • Autobus linii 238 kończy kurs przy zajezdni na Franowie. Jeśli nie mamy ochoty się przesiadać, możemy dojechać do przystanku końcowego i przespacerować się zniszczoną Folwarczną!
  • Jedziemy z Ronda Kaponiera autobusem linii 233 i dojeżdżamy do przystanku „Mogileńska”. Czekamy tam ok. 10 min i wsiadamy w autobus nr 245 w kierunku Starołęki.

2. Jedziemy do centrum Poznania:

  • Autobusem linii 245 (Mogileńska – Starołęka) dojeżdżamy do przystanku „Orła Białego 2”, gdzie po ok.10 min wsiadamy w autobus nr 238, który jedzie w kierunku Ronda Kaponiera
  • Jadąc od nas linią 245 w Kierunku Antoninka, wysiadamy na przystanku „Mogileńska” i po ok.10 min przesiadamy się w autobus nr 233 w kierunku Ronda Kaponiera

Tylko od nas zależy, czy ten układ zostanie utrzymany. Zainteresowanie opisanymi liniami autobusowymi będzie sprawdzane do końca maja br. Jeśli nie będziemy korzystać z przejazdów nocnych, to po pewnym czasie sytuacja komunikacji nocnej w naszym rejonie powróci do stanu sprzed zmiany rozkładu, czyli de facto połączeń nocnych nie będzie!

Jeśli natomiast uda się wyremontować ul. Folwarczną, to istnieje możliwość uruchomienia komunikacji nocnej jeżdżącej co pół godziny do Mogileńskiej poprzez wydłużenie trasy nocnej linii autobusowej nr 238 (likwidacji uległaby wtedy linia 245)

Wróc do listy