Tak, tak czwórka stuknęła, a dokładnie cztery tysiące:) Zbieramy dalej!

Opublikowano: 18.02.2013

Pod koniec listopada poznańskie organizacje przekazały do Urzędu Miasta obywatelski projekt uchwały dotyczący zamrożenia podwyżki cen biletów na komunikację miejską, która miała wejść w życie od stycznia. Aby radni zajęli się projektem, konieczne było uzyskanie 5 tysięcy podpisów poznaniaków. W sumie po weryfikacji zebranych podpisów okazało się, że pod projektem podpisało się 6,5 tysiąca uprawnionych do tego osób. Projekt trafił na sesję Rady Miasta, ale ostatecznie nie został przyjęty - podwyżka weszła w życie.

Mieszkańcy ulicy Folwarcznej postanowili w analogiczny sposób walczyć o remont swojej ulicy. I nie zniechęca ich fakt, że ostatecznie ubiegłoroczny projekt uchwały nie został przyjęty. Przygotowali własny obywatelski projekt, który zakłada modernizację Folwarcznej na odcinku 1,6 kilometra - pomiędzy ulicą Dymka, a pętlą tramwajową na Franowie, do której obecnie mieszkańcy mają utrudniony dostęp.

Jako argumenty „za” mieszkańcy wymieniają dodatkowo możliwość usytuowania przystanku przy podstawówce nr 55, co wpłynie na bezpieczeństwo dzieci, a także możliwość powstania szlaku dróg rowerowych do doliny Cybiny i Antoninka. A to nie koniec, wyremontowana droga ma pozwolić na efektywniejsze planowanie linii autobusowych w rejonie Rataj.

- Stoimy na stanowisku, iż remont ulicy Folwarcznej będzie służył nie tylko okolicznym mieszkańcom lecz przede wszystkim przyczyni się do efektywnego wykorzystania trasy tramwajowej na Franowo – w szczególności pętli tramwajowo-autobusowej. Dlatego też zwracamy się o poparcie naszej inicjatywy -tłumaczą pomysłodawcy akcji.

- Do tej pory udało nam się uzbierać ponad 4000 podpisów - mówi Katarzyna z inicjatywy Przystanek Folwarczna. - Dajemy sobie czas do połowy marca na uzbieranie niezbędnych 5000, ale oczywiście chcemy podpisów mieć więcej. Już teraz staramy się je weryfikować, ale część z nich i tak może się okazać nieważna ze względu na jakieś drobne błędy - dodaje. - Trudno mi w tej chwili powiedzieć, kiedy projekt uchwały trafi do Urzędu Miasta, może jeszcze w marcu - kończy.

Wróc do listy