Radio Emaus: Przewodniczący Rady Miasta Poznania popiera remont ul. Folwarcznej

Opublikowano: 06.05.2013

Jakiś czas temu informowaliśmy Państwa o naszej wizycie w Radio Emaus. We wtorek 30 kwietnia br. (w dniu złożenia podpisów w Urzędzie Miasta) słuchacze tej rozgłośni wysłuchali 5-minutowej audycji o naszym projekcie. Zrelacjonowano moment przekazania 8070 podpisów osób popierających naszą inicjatywę wraz z projektem uchwały na ręce Przewodniczącego Rady Miasta Poznania Grzegorza Ganowicza.

W audycji usłyszeć można było p. Krzysztofa Bartosiaka z Inicjatywnej Grupy Mieszkańców „Przystanek Folwarczna” oraz p. Grzegorza Ganowicza. Pan Bartosiak mówił o naszym problemie i powadze całej sprawy, podziękował również poznaniakom za okazane wsparcie. Przewodniczący Rady Miasta Poznania niestety po raz kolejny mówił o przeszkodach finansowych w realizacji naszych postulatów, choć zapewnił, że będzie głosował za przeprowadzeniem remontu ulicy Folwarcznej.

W poniedziałek 6 maja podpisy trafią do Wydziału Spraw Obywatelskich, w której zostaną przeliczone. Jeśli liczba ważnych podpisów wyniesie co najmniej 5000, to projekt trafi do poszczególnych komisji, a następnie zostanie rozpatrzony podczas jednej z kolejnych sesji Rady Miasta.

Wróc do listy