Profil kandydata: Krzysztof Bartosiak

Opublikowano: 01.03.2015

Krzysztof Bartosiak

Mam 49 lat. Jestem żonaty, mam dwóch synów. Posiadam wykształcenie średnie. Z wykształcenia jestem ekonomistą, a obecnie motorniczym MPK. Zamieszkuję na ul. Żelaznej.

Moją pasją jest praca z ludźmi i dla ludzi. Pełnię funkcję Przewodniczącego Stowarzyszenia "Przystanek Folwarczna", którego jestem współzałożycielem. Wszystko zaczęło się kilka lat temu, od walki o przedłużenie i nadanie sensowi inwestycji, jaką jest trasa tramwajowa na Franowo. W efekcie tej walki zostałem autorem pierwszej zatwierdzonej w dziejach naszego miasta uchwały obywatelskiej, która dotyczyła dostępu blisko 5-tysięcznej społeczności do pętli tramwajowo-autobusowej na Franowie.

Jestem też pomysłodawcą i, wraz ze Stowarzyszeniem, autorem akcji "Przystanek jak malowany" - inicjatywy, która ma na celu zaangażowanie młodego pokolenia w walkę z wandalizmem, a jednocześnie zmianę estetyki przestrzeni, w jakiej przebywamy. Ponadto wraz z koleżankami i kolegami ze stowarzyszenia wywalczyliśmy remont chodników na ul. Żelaznej oraz przedłużenie linii autobusowej nr 52 do Darzyboru, zwiększenie częstotliwości kursowania linii nocnej 245 i linii autobusowej do Term Maltańskich.

Jestem kawalerem krzyża "SEMPER FIDELIS", jednym z laureatów plebiscytu Głosu Wielkopolskiego i Echa Miasta "Patriotycznie zakręceni". Wraz ze Stowarzyszeniem otrzymaliśmy dwukrotnie "Białą Pyrę" miesiąca oraz nominację do "Białej Pyry Roku" 2013 i 2014 r. Gazety Wyborczej, za działalność społeczną. Głos Wielkopolski nominował mnie również do tytułu "Człowieka Roku 2014".

W Radzie Osiedla zamierzam zająć się szeroko pojętymi sprawami młodego pokolenia. Moim celem będzie tworzenie warunków dla powstawania małych ośrodków kultury, rekreacji i sportu. Zwrócę się do seniorów, by ich rola w społeczności naszego osiedla była większa niż dotychczas. Zawalczę też, aby to mieszkańcy mieli większy głos niż dotychczas, w sprawach dotyczących naszego osiedla.
Celem moim będzie również większa transparentność i przejrzystość działania Rady Osiedla!
Proszę was o kolejny przysługujący Wam głos!

Wróc do listy