Ostatnia sesja Rady Miasta

Opublikowano: 11.11.2014

Drodzy mieszkańcy Kobylegopola i Darzyboru!

Chcielibyśmy poinformować Was o działaniach naszej dotychczasowej Rady Miasta, w tym radnych z naszego okręgu. Na ostatniej sesji tej kadencji w dniu 4.11.2014 r. bez głosu sprzeciwu zatwierdzili projekt Uchwały nr PU 1313/14 w sprawie ustanowienia użytku ekologicznego „Darzybór”. Byłby to wspaniały prezent dla nas i następnych pokoleń, gdyby nie małe „ale”. Mapka, dołączona do dokumentacji, pokazuje zasięg użytku z pominięciem terenu między torami kolejowymi, na którym Miasto Poznań zaplanowało budowę nowego schroniska dla zwierząt. Teraz już nic, oprócz naszego dalszego sprzeciwu, nie stoi na drodze tej budowy.

Zapis audio sesji umożliwia prześledzenie stosunku poszczególnych radnych do prezydenckiego projektu użytku i do wykładu o biotopie tego terenu (hałas na sali, brak uwagi, brak dyskusji). Tak, to była ostatnia sesja – trzeba po sobie posprzątać lub zająć miejsce na następną kadencję. Nasi radni okręgowi, którzy doskonale znają problem i stosunek mieszkańców do lokalizacji schroniska, w ogóle nie zabrali na ten temat głosu. Byli za projektem Prezydenta, tak jak 26 pozostałych radnych. Bezkrytycznie i bezkonfliktowo chcieli zakończyć swoją kadencję. Jedyna radną, która w jakiś sposób się wyłamała, była p. Ewa Jemielity (nie z naszego okręgu). Ona wstrzymała się od głosu.

I tak zostaliśmy kolejny raz zlekceważeni i „nabici w butelkę”. Jest to szczególnie przykre w kontekście nowych Wyborów. Jeśli ktoś chce się zapoznać z audio zapisem sesji i z jej dokumentacją - adres: 

http:/bip.poznan.pl/bip/sesje/lxxv-zwyczajna,54254/

Pozostaje nam tylko liczyć na siebie!

Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Przystanek Folwarczna

Wróc do listy