Ostatnia prosta - 6 kwietnia znów będziemy w M1

Opublikowano: 04.04.2013
M1 Poznań galeria handlowa

Minął kolejny miesiąc, a my cały czas prężnie działamy. Za pozwoleniem Dyrekcji Centrum Handlowego M1, 23 marca b.r. to właśnie tam zachęcaliśmy poznaniaków do poparcia akcji. Już od godz. 10.00 nasi reprezentanci, których można było poznać po specjalnych identyfikatorach, przekonywali napotkane osoby do złożenia podpisu na liście.

Do tej pory korzystaliśmy tylko z niewielkich, osiedlowych punktów. Centrum Handlowe M1 odwiedza codziennie dużo ludzi, dlatego była to ogromna szansa i możliwość zebrania większej liczby podpisów. Nie zawiedliśmy się, nasze stoiska cieszyły się zainteresowaniem większości odwiedzających M1.

Zbieranie podpisów - centrum handlowe M1 Poznań

Szczerze mówiąc, na początku podchodziłam do tego pomysłu sceptycznie. Wydawało mi się, że ludzie nie będą mieli na to ani czasu, ani ochoty. Okazało się, że jest inaczej. Jedną z reakcji, którą na długo zapamiętam, był komentarz jednego pana. Gdy tylko spostrzegł nasze stoisko, przerwał rozmowę z żoną, zwracając się do niej: „Cicho, idę pomagać ludziom”. Nie była to jednostkowa reakcja. Dużym zaskoczeniem dla mnie było również to, że część osób dobrze wiedziała, kim jesteśmy i o co walczymy. Podchodzili i nie potrzebowali żadnych wyjaśnień, tylko od razu się podpisywali, informując nas, że o tym projekcie słyszeli od rodziny czy znajomych. A to znaczy, że o „PRZYSTANKU FOLWARCZNA” zrobiło się naprawdę głośno.

Zbieranie podpisów - centrum handlowe M1 Poznań

Nawet ostatnio jadąc tramwajem, usłyszałam, jak pewna kobieta na pytanie swojej koleżanki, czy wie, o co właściwie chodzi z tym przystankiem, odpowiedziała: „No, że go nie ma”. Może nie do końca było to trafne określenie problemu, ale sam fakt, że mówi się o tym, wywołało uśmiech na mojej twarzy. Dotarło do mnie, że to, co robimy ma rzeczywiście sens i jest szansa na pozytywny efekt naszych działań.

Po podliczeniu wszystkich podpisów okazało się, że mamy ich już około sześć tysięcy! Sukces, czyli remont ul. Folwarcznej, jest w zasięgu ręki… Nie spoczywamy jednak na laurach i w najbliższą sobotę, czyli 6 kwietnia, z przytupem kończymy trzymiesięczną akcję zbierania podpisów pod projektem uchwały. Zapraszamy do CH M1, w którym po raz drugi będzie można nas spotkać. Tym razem w godzinach od 10.00 do 19.00.

Potem pozostaje nam już czekać na decyzję Rady Miasta.

Wróc do listy