Mieszkańcy z żelaza - działania ul. Żelaznej ws. wykupu mieszkań

Opublikowano: 25.03.2013

13 marca b.r. w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 55 w Poznaniu przy ul. Szpaków odbyło się spotkanie dotyczące wykupu lokali przy ul. Żelaznej. Przeprowadzono dyskusję z mieszkańcami. Zabrakło jedynie pana Michała Grzesia, który kilka tygodni temu przekazał nam dobrą informację o wykupie mieszkań od ZKZL-u. Radnego naszego miasta zmogła choroba, dlatego nie mógł się z nami spotkać.

Ku naszemu zaskoczeniu zjawiło się wiele osób, a na sali panował gwar. Punktualnie o godzinie 18.00 rozpoczęło się zebranie. Mowa była m.in. o nowej ustawie, która zmienia warunki wykupu mieszkań komunalnych. Najważniejsze zmiany dotyczą ulg przy jego wykupie, braku możliwości pierwokupu i dziedziczenia. Wiele z zebranych osób nie krępowało się zabierać głosu i brało czynny udział w dyskusji. Padało wiele pytań, jednak kilka pozostało bez odpowiedzi. Dlatego padła propozycja zaproszenia na kolejne zebranie przedstawiciela ZKZL-u, który – miejmy nadzieję – rozwieje wszystkie nasze wątpliwości. Planujemy jeszcze udać się do Prezydenta Miasta Poznania, aby zwrócić uwagę na problem mieszkańców ul. Żelaznej. Do spotkania z Prezydentem przygotowujemy się już dziś, zbierając całą korespondencję pomiędzy mieszkańcami a ZKZL-em.

Na koniec wybraliśmy przedstawicieli, którzy będą reprezentować nas we wspólnej sprawie. Zgłosiło się sześć osób. ZKZL nie podejmuje żadnych kroków, odpowiada wymijająco, a nam zależy na czasie, dlatego już teraz zaczynamy wspólne działanie.

Wróc do listy