Koniec wieńczy dzieło!

Opublikowano: 27.05.2014

W dniu 24.05.2014 przystąpiliśmy do finału konkursu, którego byliśmy pomysłodawcami i poniekąd organizatorami. Wspomagało nas w tym dzielnie MPK oraz ZTM Poznań. O godzinie 7.30 pojawiliśmy się na Węźle Kórnickim. Wraz z grupą naszych sympatycznych studentów, zrzeszonych w kole naukowym Politechniki Poznańskiej, oraz ich koleżanek i kolegów z Akademii Plastycznej zaczęliśmy przygotowywać się do pracy.

Trzeba zaznaczyć, iż przygotowanie 12 wiat przystankowych do malowania, rozlokowanych w kilku punktach naszego miasta, zajmuje trochę czasu i energii. Jednak gdy duch ochoczy i wola zwycięstw niezłomna, wszelkie trudności pękają jak bańki mydlane. Punktualnie o godzinie 9.00 wraz z przybyłymi dziećmi rozpoczęliśmy malowanie przystanków. Pogoda na szczęście dopisywała szare i smutne do tej pory wiaty nabierały radosnych barw. Dzieci wraz ze swymi rodzicami, pod czujnym okiem naszych studentów zmieniały je nie do Poznania!

O godzinie 10.30 przybyli do nas dyrektorzy wyżej wymienionych instytucji. Prezes Zarządu oraz Dyrektor Naczelny MPK Poznań Wojciech Tulibacki, Z-ca Dyrektora ZTM-u Rafał Kupś, oraz zaproszeni: Pani Prezes PTBS Bogna Narożna oraz Przewodniczący Rady Osiedla Chartowo - Wojciech Chudy. Media będące na miejscu wcześniej skrzętnie notowały każde słowo, kamery chwytały każdy moment pracy na przystankach i zamieszania twórczego wokół nich. Podziękowaliśmy przybyłym za pomoc i wsparcie jakiego nam udzielili by doprowadzić do finału. Były dyplomy i okolicznościowe koszulki.

Młodzież spisała się nie tylko na medal a nawet na dwa medale! Okazało się w międzyczasie, że do akcji malowania przystanków przyłączają się też kibice Lecha Poznań. Wymalowali przystanek na os.Tysiąclecia, oczywiście w barwy klubowe, dodając również logo Przystanku Folwarczna. "Chcieliśmy udowodnić, że kibic to nie wandal" - zakomunikował nam jeden z malujących. Brawo! Jakże to miły akcent kończący akcję. Wierzymy, że prace przetrwają na wiatach przystankowych dłużej i staną się elementem zmiany wizerunku przestrzeni publicznej!

Wróc do listy