Koncepcja nowej Folwarcznej

Opublikowano: 16.07.2014

Od prawie trzech lat zabiegamy o dostęp do pętli na Franowie.

Determinacja, upór i konsekwencja w działaniu poskutkowały przekazaniem środków finansowych i skłonienie do wykonania planu naszej drogi. W ubiegłym tygodniu ukazała się ona na stronach ZDM-u. Koncepcja, którą przedstawiono nie odbiega zbytnio od propozycji zgłaszanych przez Stowarzyszenie "Przystanek Folwarczna", pokrywając się prawie w 90%. Kwestią, do której zostaną wniesione nasze uwagi, pozostaje połączenie ulicy Stalowej z Folwarczną.

Zapewniono nas, iż ruch samochodowy ominie nasze osiedla, a tymczasem za rondem wyrysowano drogę łączącą się ze starą Folwarczną. W naszym wniosku w miejscu tym powinien powstać ciąg pieszo-rowerowy w kierunku szkoły nr 55. Dopuszczamy natomiast ruch samochodowy ul. Stalową w kierunku tzw. Kolejki i dalej prawo/lewoskręt (wjazd na osiedle lub wyjazd w kierunku ul. abpa Dymka).

Uwagi można zgłaszać do dnia 07.09.2014, osobiście lub pisemnie w ZDM-ie na ul. Wilczak. Do końca tego roku ma być definitywnie gotowy plan drogi. Realizacja nastąpi niezwłocznie po otrzymaniu funduszy.

Nasza walka jeszcze nie dobiegła końca. Jesteśmy teraz co prawda bliżej niż na początku, ale "złożymy broń" wtedy, gdy pierwszy nasz mieszkaniec dotrze autobusem po nowej Folwarcznej do tramwaju na Franowie!

Link do projektu na stronach ZDM: http://www.zdm.poznan.pl/projekty-drogowe.php?site=view&id=73

Wróc do listy