Kolejny punkt w mieście zdobyty!

Opublikowano: 20.02.2013

Tak – to prawda i nieprawda zarazem. Nasza inicjatywa wcale nie musi zdobywać kolejnych punktów, w których moglibyśmy zbierać podpisy. Punkty handlowe i usługowe chętnie oferują nam swoją pomoc, a ich pracownicy i właściciele ze zrozumieniem wspierają naszą walkę o lepszy transport publiczny dla ulic Żelaznej i Folwarcznej i dla osiedla Przemysława. Nie możemy więc mówić o zdobywaniu kolejnych miejsc z trudem, powinniśmy za to dziękować wszystkim, którzy przyjaźnie podchodzą do inicjatywy „Przystanek Folwarczna”.

Mieszkańcy Poznania zostali włączeni do naszej akcji na początku 2013 roku i dzięki ich pomocy po niespełna dwóch miesiącach działania uzbieraliśmy 4000 tysiące podpisów pod petycją do Rady Miasta. Na Państwa pomoc czekamy w kilkunastu punktach miasta (lista dostępna tutaj) najczęściej w godzinach przedpołudniowych.

Reakcje poznaniaków są bardzo różne – od całkowitego zrozumienia i prawdziwego zainteresowania naszą sytuacją, poprzez wniosek, że w naszym mieście niczego bez znajomości urzędników nie da się zrobić, aż po stwierdzenie, że skoro to nie moja dzielnica, to wcale mnie to nie interesuje.

W nas, osobach zaangażowanych rośnie jednak wielka nadzieja. Ogromnie miłym spostrzeżeniem jest to, że w składzie Grupy Inicjatywnej Mieszkańców są osoby, które na co dzień pracują, a i tak mają jeszcze siły i chęci do zaangażowania społecznego. Naszą akcję czynnie wspierają również mieszkańcy ulic Żelaznej i Folwarcznej i osiedla Przemysława, którzy po Poznaniu poruszają się autami – teoretycznie sprawa przystanku w ogóle nie powinna ich interesować, ale chęć działania, jak widać, przeczy logice.

Zachęcamy do składania podpisów. Brakuje ich już naprawdę niewiele.

Wróc do listy