Kandydaci na radnych: nr 7-9

Opublikowano: 19.10.2014

7. Krzysztof Ulas

Stowarzyszenie Prawo do Miasta, współtwórca stowarzyszenia My-Poznaniacy, Antoninek.

Urodziłem się w roku 1980, z wykształcenia jestem genetykiem. Jestem członkiem stowarzyszenia „Dolina Cybiny” oraz współzałożycielem i członkiem zarządu I kadencji stowarzyszenia „My-Poznaniacy”, a także współzałożycielem stowarzyszenia „Prawo do miasta”.

Z ruchami społecznymi zetknąłem się po raz pierwszy w 2008 r. podczas uchwalania studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Poznania. 12-godzinny maraton dyskusji i pokaz arogancji władzy, który wtedy zapamiętałem przypomina mi, jak daleką drogę przeszliśmy od tego czasu. Pod naszym naciskiem władza zmienia swoje podejście, słucha (często pozornie) obywateli. Mimo tego jest to w dalszym ciągu malutki kroczek, na drodze ku polepszeniu Poznania.

Za swój osobisty sukces uważam działania zakończone powstrzymaniem planów budowy apartamentowca w Antoninku, który miał powstać na miejscu parkingu i sporej części terenu zielonego. Nie zrobiłem tego sam. Pomogli w tym fantastyczni ludzie, którzy włączyli się w zbieranie podpisów i wspierali akcję od strony merytorycznej.  Wierzę, że ludzie to najcenniejszy kapitał, a wspólnie możemy dokonać wspaniałych rzeczy.

8. Hanna Witkowska 

Stowarzyszenie Nasz Zieliniec, działaczka na rzecz osiedla.

Jestem radosnym emerytem, który lubi dobrą książkę i dobrą muzykę. Mieszkam w pięknej części Poznania – na Zielińcu. Bardzo leżą mi na sercu losy mojego osiedla, a tym samym losy miasta.

Kandyduję, gdyż chciałabym zmienić sposób postrzegania mieszkańców przez naszych włodarzy, którzy traktują nas przedmiotowo, a nie podmiotowo. Mieszkańcy mają prawo do swojego miasta, mają prawo wyrażać głośno swoje obawy i niezadowolenie, a ich głos powinien być wysłuchany i zamieniony na działania.

9. Katarzyna Czarnecka

Stowarzyszenie Przystanek Folwarczna, ekonomistka – finanse i rachunkowość.

Jestem rodowitą Poznanianką. Mieszkam w dzielnicy Poznań Nowe Miasto, na osiedlu przy ulicy Folwarcznej. Z wykształcenia jestem magistrem finansów i rachunkowości, ukończyłam także studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie Kadrami. Pracuję w księgowości, jestem dokładna, zorganizowana i lubię swoją pracę.

Leży mi na sercu dobro mieszkańców, szczególnie moich okolic, dlatego od dawna działam w stowarzyszeniu "Przystanek Folwarczna".
Chciałabym, żeby w Poznaniu dobrze żyło się wszystkim mieszkańcom, dlatego kandyduję do Rady Miasta Poznania.

Wróc do listy