Kandydaci na radnych: nr 4-6

Opublikowano: 20.10.2014

4. Piotr Kaczmarek 

Stowarzyszenie Nasz Zieliniec, specjalista systemów informacji miejskiej.

Mam 44 lata, urodziłem się w Poznaniu, jestem żonaty, mam jedno dziecko. Jestem absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza – magistrem neofilologii, specjalizacja Informacja Naukowa. Zawodowo od kilkunastu lat zajmuję się projektowaniem i wdrażaniem systemów informacji miejskiej, na terenie całego kraju.

Od 2001 roku jestem prezesem Stowarzyszenia Mieszkańców os. Zieliniec II w Poznaniu, działającego na rzecz poprawy infrastruktury technicznej terenu osiedla oraz bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców. W ramach pełnionych funkcji społecznych reprezentuję mieszkańców w kontaktach z zarządami Aquanetu, Dróg Miejskich, Urzędu Miasta Poznania oraz Gminy Swarzędz. Negocjacje, w których uczestniczyłem doprowadziły do korzystnych rozwiązań dla rozwoju osiedla, jak powstanie infrastruktury gazowej, telekomunikacyjnej, wodociągowej oraz poprawy stanu dróg wewnętrznych i powstania nowego odcinka łączącego dwie części os. Zieliniec.

Motywem przewodnim mojej działalności jest kreowanie nowoczesnego miasta z uszanowaniem racji lokalnych społeczności.

5. Agnieszka Zakrzewska-Matuszak

Opiekunka żłobkowa, współtwórczyni Porozumienia Żłobkowego.

Urodziłam się w 1973 roku. Jestem szczęśliwą żoną i matką 12-letniej Michaliny. Mój zawód to opiekunka żłobkowa. Jestem współtwórczynią Porozumienia Żłobkowego, które wywalczyło dotację dla dzieci uczęszczających do żłobków niepublicznych, a w 2012 r. zablokowało prywatyzację poznańskich żłobków publicznych. Jestem członkinią Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza, dzięki któremu pracownice i pracownicy żłobków publicznych otrzymali podwyżki. Biegam, jeżdżę na rowerze i zbieram grzyby.

Jako radna miasta będę dalej zabiegała o to, by żłobki w Poznaniu były dostępne. Chcę pracować w Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej oraz w Komisji Kultury i Oświaty. Zależy mi, by Poznań był miastem przyjaznym dla rodzin, z perspektywami dla naszych dzieci.

6. Bartosz Rozynek

Stowarzyszenie Przystanek Folwarczna, student politologii na UAM, rada parafii Św. Ducha. 

Mam 22 lata i od urodzenia mieszkam w poznańskim Antoninku. Jestem studentem trzeciego roku na kierunku Politologia i Administracja Samorządowa, Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Jestem członkiem Rady Parafialnej działającej przy Parafii Ducha Świętego oraz Stowarzyszenia Przystanek Folwarczna. Prywatnie jestem kibicem KKS Lech Poznań, motocyklistą oraz interesuję się sportem i polityką.

Kandyduję do rady miasta, ponieważ chcę aktywnie uczestniczyć w ulepszaniu Poznania i doprowadzić do otwarcia poznańskiej sceny politycznej na nowe twarze. Jako radny miejski skupię się na czynnym działaniu w obszarach istotnych dla młodych poznaniaków, których potrzeby i problemy są mi doskonale znane. Moim priorytetem będzie tworzenie miejsc dla ludzi aktywnych: boiska z szatniami i zapleczem socjalnym i siłownie zewnętrzne. Będę zabiegał o tworzenie parkingów buforowych (min. Miłostowo, os. Sobieskiego) i utworzenie szybkiego transportu zbiorowego na Naramowice. Popieram rewitalizację obszarów zielonych oraz racjonalne zagospodarowania nieużytków (NIE dla budowania nowych centrów handlowych).

Wróc do listy