Grupa Inicjatywna Mieszkańców w eterze

Opublikowano: 14.03.2013

W czwartek 7 marca gościliśmy w poznańskiej rozgłośni Radio Merkury. W audycji „Jest taka sprawa” p. Wojciech Biedak przedstawiał mieszkańcom naszego miasta inicjatywę „Przystanek Folwarczna”. W rozmowie z dwójką mieszkańców naszej okolicy – p. Krzysztofem Bartosiakiem i p. Matyldą Czarnecką – przedstawione zostały nasze argumenty i wnoszone przez nas postulaty.

Pan Krzysztof Bartosiak opowiadał o historii naszej akcji i zamyśle mieszkańców, który miałby ułatwić transport publiczny w tej części Poznania. Pani Matylda Czarnecka z kolei mówiła o naszej grupie i akcji zbierania podpisów. W rozmowie zareklamowano stronę internetową www.przystanekfolwarczna.pl i przystankowy profil na Facebooku. Poznaniacy zostali również zaproszeni do dwóch nowych punktów zbierania podpisów na Jeżycach, które zostaną uruchomione w przyszłym tygodniu. Więcej informacji o wszystkich naszych punktach w zakładce „Nasze punkty”.

Audycja zakończyła się odczytaniem zabawnego wierszyku obrazującego naszą wcale niewesołą sytuację:

Zaścianek chce przystanek?
Nasunął mi się oto problem całkiem świeży:
naprawdę sprawdźcie wreszcie gdzie Folwarczna leży!
Czy to osobne sioło, czy też część Poznania,
więc dlaczego mieszkańcy muszą pieszo ganiać?
Jeden przystanek dzieli od grodu tych ludzi...
Czy władze nasze ze snu zechcą się obudzić?!

Ryszard P.

Cieszymy się, że mogliśmy dotrzeć do poznaniaków przez eter. Zachęcamy do składania podpisów, popierających inicjatywę „Przystanek Folwarczna”. Zależy nam na Państwa wsparciu.

Wróc do listy