Folwarczna - sukces na półmetku.

Opublikowano: 19.06.2013
Sesja rady miasta Poznań przystanek folwarczna

Opinia Pana Prezydenta w sprawie remontu ulicy Folwarcznej nie napawała nas optymizmem, chcieliśmy jak najlepiej, a czytając poszczególne punkty opinii odnosiło się wrażenie, że postawiono już kropkę nad „i”, i Folwarczna przepadnie.

Wczorajsze obrady sesji Rady Miasta to wielki sukces dla naszej Grupy Inicjatywnej Mieszkańców oraz wszystkich Poznaniaków, którzy dali wyraz poparcia składając podpis pod projektem uchwały obywatelskiej , a którym jeszcze raz serdecznie dziękujemy, to także Wasz sukces.

Punktualnie o 9.00 przedstawiciele Grupy Inicjatywnej Mieszkańców, zajęli miejsca w sali obrad Urzędu Miasta Poznania. Oczywiście nie mogło zabraknąć naszego znaku rozpoznawczego, tym razem były to białe baloniki z nadrukiem naszego logo „Przystanek Folwarczna dołącz do nas”.
Czas wlókł się niemiłosiernie, jedna przerwa, druga przerwa, trzecia godzinna przerwa, po niej obradowany dziewiąty punkt , wytrwale doczekaliśmy, wreszcie dziesiąty.

Prezentacja przedstawiona przez pana Zbigniewa Rusaka, komentarz do projektu uchwały obywatelskiej przedstawiony przez pana Krzysztofa Bartosiaka oraz krótki film, którego ciąg dalszy nastąpi zajęła niespełna 15 minut. Wielkim zaskoczeniem były pozytywne opinie radnych, którzy zabierali głos w naszej sprawie. Można śmiało rzec, że jesteśmy pełni optymizmu po wczorajszym głosowaniu, w którym uzyskaliśmy poparcie wszystkich obecnych na sesji radnych. Mamy świadomość, że kasa miejska jest pusta ale wierzymy również, iż uda się znaleźć środki na remont ulicy Folwarcznej, a z czasem piękna pętla na Franowie zacznie przynosić korzyści miastu, bo przecież chyba o to chodzi.

Wróc do listy