Festyn Osiedlowy

Opublikowano: 30.09.2015

Mimo niemałych utrudnień w tym dniu, a związanych z zawodami kolarskimi, dziękuję wam Drodzy Mieszkańcy za liczny udział w tej imprezie!

A tym, którzy pozostali w domach lub na osiedlu (Kobylepole) obiecuję, że kolejny festyn będzie równie udany. Nie mieliśmy bezpośredniego wpływu, jako Rada Osiedla, na powstałe utrudnienia i tylko dzięki odrobinie dobrej woli ze strony organizatorów (nie uprzedzono nas o imprezie odpowiednio wcześnie), a może w ramach choć częściowego zadośćuczynienia - służby odpowiedzialne za zabezpieczenie umożliwiały nam dostęp do polany po drugiej stronie ulicy Browarnej. Za okazaną życzliwość Dziękuję!!!

Pogoda dopisała znakomicie, artyści wynajęci przez Agencję LArte przybyli na czas i mieszkańcy dopisali…! Cóż nam było więcej trzeba do dobrej zabawy?

Klimatem imprezy stała się przyroda-las, Młyński Staw i… muzyka Country!

Zespół Cashflow, Orkiestra Dęta ze Swarzędza, występy przedszkolaków (Przedszkola nr 4 i 68) oraz występ Pani Marty Grabowskiej (naszej mieszkanki) tworzyły muzyczne klimaty. Strona sportowa to sztafety szkół podstawowych wokół stawu (ok. 3,5 km) oraz pierwszy osiedlowy bieg za… lisem. Zwycięzcą biegu sztafetowego została SP 55, a biegu za lisem Radosław Pluciński - gratulujemy!

Słowa podzięki i uznania należą się Firmie Volkswagen Poznań za znaczne wsparcie tej imprezy. Dmuchany zamek czy zaprezentowany model auta ubogaciły wystrój polany, a leżaki oraz doniczki z nasionkami do sadzenia uświadamiały nam jak ważne miejsce w naszym otoczeniu zajmuje ekologia.

Wręczyliśmy również nagrody w konkursie "Zielony Poznań" (o tym w osobnym artykule).

Można też było zaopatrzyć się w artykuły rzemiosła artystycznego wystawione przez naszych mieszkańców.

Było okazja postrzelać z wiatrówki pod czujnym okiem braci z Bractwa Kurkowego sekcji Swarzędz. Przez dwie godziny Policja znakowała rowery, a ZTM umożliwiał założenie karty Peka. Nie zabrakło też naszych dzielnych Strażaków wraz z wozem bojowym.

Opiekę medyczną sprawowali wolontariusze PCK Poznań. Porządku wewnątrz imprezy pilnował "Pyruś" - maskotka Straży Miejskiej!

Słowa podziękowania należą się również pensjonariuszom Monaru i Pogotowia Opiekuńczego z Darzyboru; tak, drodzy mieszkańcy, dzięki nim mogła odbyć się bezpiecznie sportowa część imprezy. To oni zabezpieczali biegaczy przed niebezpieczeństwami czyhającymi wewnątrz trasy biegów...

Pragnę podziękować Panu od WFu z GM 22, który przyprowadził kilkunastu chłopaków ze szkoły do pomocy na mecie biegów.

Nie mieli byśmy gdzie się bawić gdyby nie… Zakład Lasów Poznańskich, któremu dziękuję za przygotowanie i udostępnienie polany.

Wielkie słowa uznania należą się też Agencji Artystycznej LArte (Magdzie i Dorocie) za cierpliwość i wyrozumiałość dla naszej Rady Osiedla… chcieliśmy dopiąć festyn na 102!

Dziękuję również Radym Osiedla za zaangażowanie i pasję z jaką podeszliście do organizacji tej imprezy; a ile jeszcze przed nami?

Wspólnie można więcej, lepiej i weselej! Drodzy mieszkańcy, pokazaliście, że INTEGRACJA wcale nie jest bolesna, wbrew temu co twierdzą nieliczni!

Wasz Przewodniczący Rady Osiedla

Krzysztof Bartosiak

PS. Zdjęcia z festynu: www.antoninek-zieliniec-kobylepole.pl

lub na fanpage-u!

 

Wróc do listy