Droga serwisowa przez środek naszych osiedli!

Opublikowano: 09.06.2013
Droga serwisowa osiedle Przemysława Poznań

Szanowni Mieszkańcy!

W dniach 10.06.-15.06.2013 wśród mieszkańców zostanie przeprowadzony sondaż dotyczący propozycji ZDM-u oraz Urzędu Marszałkowskiego w sprawie budowy drogi serwisowej do powstającego Szpitala Dziecięcego. Ma ona biec przez środek naszych osiedli. Na podstawie sondażu podejmiemy odpowiednie działania w imieniu mieszkańców.

Gwoli przypomnienia…

Na zebraniu z mieszkańcami w dniu 30.04.2012 usłyszeliśmy z ust dyrektora Skałeckiego (szefa ZDM-u) o budowie „drogi serwisowej” biegnącej do budowanego szpitala dziecięcego, a dalej łączącej się z ul. Szwajcarską. Inwestycja miałaby być finansowana przez miasto i Urząd Marszałkowski. Nam jako mieszkańcom miała ona służyć do dotarcia do pętli tramwajowej na Franowie autobusami komunikacji miejskiej. Oprócz nas, z drogi tej korzystać miał również personel techniczny szpitala, karetki pogotowia itp. Na pytanie zadane na zebraniu: „Czy będzie to tylko personel techniczny i autobusy komunikacji miejskiej?”, przedstawiciel ZDM-u nie udzielił odpowiedzi!!!

Od ponad roku takiej odpowiedzi nie otrzymaliśmy, co pozwala mniemać, iż z drogi tej będą korzystać wszystkie pojazdy samochodowe jeżdżące obecnie ul. Abp. Dymka, skracające sobie dojazd do CH M1 i wjeżdżające od ul. Szwajcarskiej przez środek naszych osiedli w ul. Abp. Dymka. Zatem powstałaby umownie część trzeciej ramy komunikacyjnej (środkiem naszego osiedla).

Należy nadmienić, iż w dniu 2.04.2012 nasza grupa odbyła spotkanie robocze z Wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego panem Leszkiem Wojtasiakiem, który poinformował nas o prognozach dotyczących ruchu osobowego w kompleksie szpitalnym: „Prognozuje się, że kompleks szpitali i poradni przyszpitalnych będzie generować dziennie ok. 5 tysięcy dojeżdżających osób oraz pracowników”… i to wyłącznie drogą serwisową.

Wobec powyższych faktów jesteśmy przeciwni takiemu przebiegowi drogi serwisowej!!!

Swoją opinię wyślij na nasz e-mail – przystanek.folwarczna.@wp.pl.  

Lub zadzwoń :Katarzyna 691449288      Krzysztof  608471168

W załączniku mapka drogi(zakończona na łące przy szpitalu, gdyż podczas jej opracowywania nie było jeszcze znane dokładne połączenie z ul. Szwajcarską).

 

Wróc do listy