Dobra wiadomość dla mieszkańców ulicy Żelaznej

Opublikowano: 23.04.2013
ulica Żelazna Poznań

W dniu 24 kwietnia b.r. odbyło się kolejne zebranie osób mieszkających przy ulicy Żelaznej. Gośćmi spotkania byli: dyrektor ZKZL-u Jarosław Pucek oraz radny Michał Grześ.

Dyrektor Jarosław Pucek przekazał mieszkańcom, że ZKZL zakończył prace nad uruchomieniem sprzedaży lokali przy ulicy Żelaznej, a tylko w niektórych blokach (9-17, 10-16, 18, 19, 18a i b) proces ten będzie trwał trochę dłużej. Trzeba utworzyć osobne księgi wieczyste, a to znaczy, że mieszkania będą gotowe do wykupu za około pół roku.

Wszyscy zainteresowani już dawno złożyli potrzebne dokumenty, dlatego wiadomość przekazana przez dyrektora ZKZL-u była dla nich dużym zaskoczeniem i została przyjęta z lekkim niedowierzaniem. W dalszej części zebrania goście odpowiadali na liczne pytania i wątpliwości mieszkańców. Wyjaśnione zostały procedury sprzedaży lokali komunalnych. Radny Michał Grześ zapewnił, że nic się nie zmieni w sprawie ulg, które przysługują lokatorom przy wykupie, niezależnie, czy mieszkanie zostanie wykupione w tym, czy w przyszłym roku. Poruszano też tematy remontów, które budziły sporo zastrzeżeń, a także wprowadzonych lokatorów do lokali socjalnych. Wszyscy dowiedzieli się również, że gdy lokale będą już własnościowe, to należy utworzyć wspólnotę mieszkaniową.

Mając na uwadze dotychczasowe postępowanie ZKZL-u, mieszkańcy już teraz uważnie obserwują postępy w sprawie. Na koniec dyrektor Jarosław Pucek zapewnił, że wkrótce wysłane zostanie pismo do Prezydenta Miasta o uruchomienie sprzedaży, a wtedy Prezydent wyda zarządzenie i sprzedaż ruszy „pełną parą”. I tym optymistycznym akcentem zebranie zakończono.

Wróc do listy