Debata prezydencka w Meskalinie

Opublikowano: 14.09.2014

W dniu 09.09.2014 Przystanek Folwarczna był współorganizatorem debaty prezydenckiej, która odbywała się w klubie Meskalina na Starym Rynku. Oprócz nas debatę organizowały następujące stowarzyszenia: Prawo do Miasta, oraz Ulepsz Poznań.

W debacie wzięli udział wszyscy (poza prezydentem Grobelnym) pretendenci do fotela włodarza tego miasta na najbliższe cztery lata. W kolejności alfabetycznej byli to więc: Tadeusz Dziuba (PiS), Jacek Jaśkowiak (PO), Tomasz Lewandowski (SLD), Maciej Wudarski (Społeczna Koalicja - Prawo do Miasta) oraz Anna Wachowska-Kucharska reprezentująca komitet wyborczy o takiej samej nazwie.

Debatę otworzył Andrzej Białas a swoje trzy grosze wtrącili: Paweł Głogowski (Ulepsz Poznań) oraz Krzysztof Bartosiak z Przystanku Folwarczna. Od strony medialnej całość prowadziła znakomita Agnieszka Gulczyńska (Radio Merkury). Zmagania pretendentów obserwowała spora grupa widzów zarówno wewnątrz lokalu, jak i przed wejściem (brakowało miejsc).

Chwilami było gorąco, zwłaszcza gdy pytania dotyczyły komunikacji lub programu żłobkowego (wiemy, że w naszym mieście jest ich za mało). Ciekawie też kandydaci mówili o bezrobociu czy małym handlu. Wszyscy zgodnie twierdzili, że mamy już za wiele centrów handlowych, oraz że miasto powinno się zgodzić na budowę linii tramwajowej na Naramowice. Wielka szkoda, że obecny Prezydent nie pojawił się na tym spotkaniu. Mimo licznych słów krytyki wobec obecnej władzy, można też było usłyszeć wiele ciekawych rozwiązań i propozycji polepszenia bytu Poznaniaków!

Kolejna debata już we wtorek 23.09 o godzinie 19.00 .Tym razem zaproszono radnych naszego miasta.

Wróc do listy