Coraz bliżej celu!

Opublikowano: 12.01.2014

W dniu 20.12.2013 odbyła się sesja budżetowa. Na sesji tej przedstawiono założenia  planowanych przychodów oraz wydatków (wchodzą w to również inwestycje). Po uprzednim zatwierdzeniu naszej „uchwały obywatelskiej” liczyliśmy, iż mówiąc językiem sprawozdawcy sportowego (komentatora boksu) radni pójdą za ciosem i zdobędziemy kolejne punkty w dążeniu do polepszenia naszej komunikacji z pętlą na Franowie. Nie zawiedliśmy się! Folwarczna otrzymała finansowanie koncepcji oraz projektu przyszłej drogi. Podziękowaliśmy Radzie Miasta za konsekwencję i realne spojrzenie na nasz problem. W podarku od mieszkańców wszyscy radni, pan Prezydent Grobelny oraz jego zastępcy otrzymali od nas kalendarze. Na kartach umieszczone są zdjęcia naszej okolicy (z lotu ptaka i nie tylko). Można również  podziwiać piękno przyrody(Staw Olszak, Dolina Cybiny, Malta). Kalendarz ten zawiera również cytaty na każdy miesiąc (Jana Pawła II, Sławomira Mrożka i nie tylko). Ufamy, iż radni zawieszą w swoich pokojach pamiątkę od mieszkańców i będzie ona każdego dnia przypominała im o sprawie, którą należy załatwić do końca!

A propos radnych: Drodzy czytelnicy jakże wielu ojców sukcesu zaczyna ujawniać się ostatnimi czasy. Niczym „Prometeusze” (choć on był tylko jeden). Niektórzy bardzo usilnie choć byli przeciw teraz są za - dziwna metamorfoza następuje w ich umysłach!!! Tylko trochę żal, że gdy byli potrzebni to stali z boku albo wręcz nazywali nas „oszołomami”, a teraz zaś wydają biuletyny (niczym hymny pochwalne) wielbiące samych siebie i dotychczasowe dokonania! Nie wiadomo czy to wyraz pychy, czy hipokryzji na przemian z ignorancją? 

Mam tylko nadzieję, że niebawem  odróżnicie: ”ziarno od plew„! Ostatnim krokiem będzie teraz zdobycie funduszy na realizację projektu Obiecujemy, że my również będziemy konsekwentni!

Wróc do listy